Patiler hakkında her şey…

BEAGLE

BEAGLE

Av ve iz sürme köpeği olan Beagle’ın kökenleri Britanya adasıdır. Oldukça enerjik, hiperaktif, oyuncu ve yaramaz bir türdür. Yaşlı kişiler ve gezmeyi dolaşmayı sevmeyen, bolca vakit ayıramayacak biriyseniz Beagle size uygun bir tür değil. Yalnız kaldığında ya da sıkıldığında sık sık ulurlar. Ev bakımında uluma olayı konrtol edilemeyecek boyuta ulaşabilir o yüzden kesinlikle yoğun ilgi ve egzersiz şarttır. Sosyalleşmeye müsait köpeklerdir.
Diğer köpekler ve insanlarla iletişimleri güçlüdür ama inatçı olduklarından itaat eğitim süreci biraz zor geçebilir, bunun yanında avlanma güdüleri çok baskın olduğundan geniş arazilerde ya da kaçabileceği bahçelerde tasmasız bırakılmamalıdır, hatta normal gezi ve yürüyüş zamanlarında bile tasmalı gezdirmek en doğru tercih olacaktır, her ne kadar eğitiimli olsada avlanma güdüleri ile uzak ve ulaşılmaz yerlere gidebilirler.
Ilıman iklim severler. Tüyleri sert ve su geçirmezdir. Tamamen siyah ya da beyaz renk hariç neredeyse her renkte Beagle vardır. Yemeklerini saklama ve sahiplenme özellikleri vardır, oldukça iştahlıdırlar. Ev bakımında özellikle yemek istemelerine ve yemek kaçırma gibi durumlara dikkat etmelisiniz.
Boyları 30-45 cm arasında değişirken, Kiloları 10-15 kg arasında değişmektedir.