Patiler hakkında her şey…

VAHŞİ AFRİKA KÖPEĞİ(Lycaon Pictus)

VAHŞİ AFRİKA KÖPEĞİ(Lycaon Pictus)

Anavatanı: Afrika
İklim: Sıcak
Enerji: Üst Düzeyde. Saatte 75 km ye varan hızları ile en hızlı canlılardandır ve dünyanın en uzun süre hızlı koşabilen canlısıdır(Çita en hızlı koşandır ama uzun süre o tempoda koşamaz)
Karakter: Agresif, Saldırgan, Tahammülsüz(Aç olmasa bile avlanan ve öldüren nadir türlerdendir, kendilerinden çok büyük canlıları bile avlayabilirler)
Ortlama Ömür: 10-14 yıl
Boyutlar: 70-120 cm, 15-40 kg

Alacalı Kurt olarakta bilinir. 20-30 üyeden oluşan sürüler halinde yaşarlar. Büyük kulakları ilk bakışta dikkat çeker. Vücudundaki tüy desenleri benzersizdir ve ayırt edici özelliktir. Sürüye bir dişi ve bir erkek liderlik eder. Sosyal hayvanlardır ve grup iletişimleri çok güçlüdür. Avlanma, yaralı, hasta üyeleri koruma, çevre gözetimi ve yavruların bakımında tam bir iş bölümü hakimdir. Günün en çok şafak ve alacakaranlık vakitlerinde aktiftirler. Dişleri çok keskindir. Isırıkları; yırtıcı, delici ve koparıcıdır. Öldürmeden önce ısırıklarla yaralama taktiğini kullanırlar. Soyları tükenme tehlikesi ile karşı karşıyadır. Temel düşmanları İnsanlar, Sırtlanlar ve Aslanlardır.